Posnet serwer może być używany całkowicie za darmo na dowolnej ilości stanowisk. Po zakupie licencji, w stopce paragonu nie będzie dłużej drukowany branding BigDotSoftware oraz zapewniony zostanie support naszego oprogramowania.

Licencje mogą być automatycznie odnawialne w cyklach rocznych lub miesięcznych. Istnieje możliwość zakupienia licencji pakietowej lub wieczystej (cennik poniżej).

PosnetServer automatycznie pobiera nową licencję z naszego serwera. Licencję można zakupić wypełniając formularz kontaktowy (tutaj – płatność na podstawie faktury Proforma klasycznym przelewem) lub poprzez poniższy formularz PayPal, który następnie przekieruje do płatności poprzez PayPal

W przypadku zakupu poprzez PayPal, karta zostanie automatycznie obciążona po upływie 12 miesięcy (licencja roczna) lub każdego kolejnego miesiąca tego samego dnia (licencja miesięczna). Faktura zostanie automatycznie wygenerowana i przesłana na adres email konta PayPal.

W przypadku zakupu licencji na podstawie faktury proformy, nowa faktura proforma zostanie wysłana po upływie 12 miesięcy (licencja roczna) lub kolejnego miesiąca tego samego dnia (licencja miesięczna). Po opłaceniu proformy, nowa licencja zostanie wygenerowana, a PosnetServer automatycznie ją pobierze. Kopia licencji zostanie wysłana na adres email podany na fakturze proforma.

Z myślą o naszych klientach, aby zapewnić ciągłość działania usługi PosnetServer mimo ewentualnych opóźnień związanych z automatycznym procesem księgowania płatności oraz generowania nowych licencji, nasze licencje są zawsze ważne o jeden miesiąc dłużej (roczna – 13 miesięcy, miesięczna – 2 miesiące).

Pojedyncza licencja może być używana na pojedynczej instancji PosnetServer. Z myślą o naszych klientach i różnych architekturach systemowych dopuszczamy używanie tej samej licencji na kilku instancjach. Dotyczy to architektur active/passive lub architektur opartych na automatycznym skalowaniu serwerów, w których nie wykorzystuje się efektywnie wszystkich zakupionych licencji. Jeśli system spełnia powyższe wymagania, dopuszczamy równoległe wykorzystywanie tej samej licencji na 3 urządzeniach ARM lub 3 urządzeniach x86/x64 (nie jest możliwe współdzielenie licencji pomiędzy różnymi architekturami procesorów). Aby skorzystać z możliwości współdzielenia licencji prosimy o kontakt celem wystawienia odpowiedniego certyfikatu rozszerzenia zakupionej licencji.

Licencjonowanie produktu

PosnetServer automatycznie pobiera nową licencję z naszego serwera, jak również zakupiona licencja jest automatycznie wysyłana mailem jako załącznik (plik binarny z rozszerzeniem lic). W przypadku pierwszej licencji, plik ten należy zapisać w dowolnym miejscu na dysku, a następnie podać ścieżkę w pliku config.js w license.file. Dla systemu Windows:

Dla Unixów:

Aby PosnetServer mógł automatycznie odnawiać licencję, ścieżka ta nie może być tylko do odczytu. Można również zapisać plik na serwerze i podać URL w polu license.url. Przy każdym starcie Posnet Server pobierze plik licencji z license.url i zapisze w katalogu wskazanym w license.templicensefolder

Aby sprawdzić jakiej wersji używamy (licencjonowanej czy nie) należy uruchomić link:
http://localhost:3050/licencja

Monitoring

Licencje mają określony termin ważności. Aby monitorować ważność licencji, wszędzie tam gdzie zainstalowany jest PosnetServer, warto cyklicznie wykonać polecenie z parametrem json=true, aby zwrócić wynik w formacie JSON i tym samym zintegrować PosnetServer z istniejącym systemem monitoringu.

Zwróci odpowiedź w następującym formacie:

Każdorazowe wywołanie REST point /licencja powoduje logowanie message “N days left” (gdzie N to liczba dni do końca ważności licencji) z poziomem logowania:

 • ERROR – jeśli N < 5 dni
 • WARNING – jeśli N >=5 dni i N < 10 dni
 • INFO – jeśli N >= 10 dni

ZAKUP Licencję roczną lub miesięczną

Aby zakupić licencję, wypełnij poniższy formularz i kliknij “Subscribe”. System przekieruje Cię do płatności PayPal. Po dokonaniu zakupu, plik licencji zostanie wysłany na adres email podany podczas płatności. Nie lubisz PayPal? –
wypełnij formularz kontaktowy (tutaj) aby otrzymać fakturę proformę.

Nazwa Firmy

Zakup licencję pakietową lub wieczystą

Aby zakupić licencję wieczystą lub pakietową, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Aktualny cennik licencji znajduje się poniżej. Cennik obowiązuje od kwietnia 2021. Zachęcamy do kontaktu aby skonwertować aktualne licencje.

Indywidualne oferty wystawione przed kwietniem 2021 zachowują ważność do terminu wskazanego w ofercie.

Licencja wieczysta6x licencja roczna (przelicznik obowiązuje również dla licencji pakietowych)
Pakiet 5 sztuk licencji rocznych2500 netto (500zł netto / licencja)
Pakiet 10 sztuk licencji rocznych4000 netto (400zł netto / licencja)
Pakiet 20 sztuk licencji rocznych6000 netto (300 zł netto / licencja)
Pakiet 10 kolejnych sztuk licencji rocznych po zakupie pakietu 20 sztuk1500 netto (150 zł netto / licencja)
Licencje zbiorcze i wieczyste

Share This

What's your reaction?
0Smile0Lol0Wow0Love0Sad0Angry

2 Comments

 • Maciej
  Posted April 9, 2019 11:01 am

  Czy licencji można używać na wielu stanowiskach?

  • admin
   Posted April 10, 2019 11:50 pm

   Tak. Licencja wystawiana jest na firmę (podmiot identyfikowany po numerze NIP) i może być używana na wielu stanowiskach w tej firmie.

Leave a comment